Samsung Galaxy Z Fold6’nın tam özellik listesi sızdırıldı

Yakında çıkacak olan Samsung Galaxy Z Fold6 hakkında birçok şey duyduk, ancak şimdi tüm özellikleri sızdırıldı ve büyük değişikliklerin geleceği doğrulandı. Samsung, cihazın tasarımını yeniden düşündü ve bazı özellikler değişmese de, deneyim oldukça farklı olabilir.

Başlangıç olarak boyutlardan bahsedelim. Telefon, bir milimetre daha kısa ve geniş, ancak iki ekranın en-boy oranları bu ölçümlerin ötesinde farklılık gösteriyor. Önemli olan, telefonun daha ince ve hafif olması, bu da katlandığında geleneksel bir bar telefona daha yakın hissettirmeli. Kapak ekranı, 968 x 2,376 piksel çözünürlüğe sahip 6.3 inçlik bir panel olacak ve bu, eski modelin daha uzun olan 23.1:9 en-boy oranına kıyasla 22.1:9 en-boy oranı sunuyor. Görünüşe göre hala 120Hz LTPS panel.

İç ekran da değişti – 7.6 inç diyagonal, artık 1,856 x 2,160 piksel çözünürlüğe sahip, önceki 1,812 x 2,176 piksele kıyasla. Yeni en-boy oranı 10.5:9, yani geçen yılki Fold’un 10.8:9 oranına göre kareye biraz daha yakın. Bu da 120Hz non-LTPO bir ekran. Sızdırılan özelliklerde yonga seti açıkça belirtilmemiş (Samsung nadiren yapar), ancak sekiz çekirdekli CPU, bunun bir Snapdragon olduğunu gösteriyor (10 çekirdekli bir CPU’ya sahip Exynos yerine). RAM’de değişiklik yok – yalnızca 12GB listelenmiş – ve depolama alanı 512GB. Özellikler tablosunda başka büyük değişiklikler görülmüyor. Galaxy Z Fold6, 4,400mAh bataryaya sahip (önceki modelle aynı). Şarj hızı belirtilmemiş, ancak bu konuda büyük değişiklikler beklemiyoruz. USB-C portu, USB 3.2 Gen 1 için kablolu. Ek bağlantı özellikleri arasında Wi-Fi 6 (ax), Bluetooth 5.3, NFC ve UWB bulunuyor. Ve tabii ki 5G.

Son olarak, kameralar. Arka üçlü kamera 50MP ana (f/1.8, OIS, 8K @ 30fps video), 10MP 3x telefoto (aynı zamanda OIS ile) ve 12MP ultra geniş (120°) içeriyor. İki selfie kamerası bulunuyor: kapak ekranında 10MP ve ana ekranın altında 4MP. Diğer bir deyişle, bu kamera kurulumu neredeyse Z Fold5 ile aynı.

Birkaç gün önce duyduğumuz gibi, Samsung Galaxy Z Fold6, selefine göre 100$ daha pahalı olacak (ABD’de, diğer bölgelerde de benzer bir fiyat artışı bekleniyor). Resmi duyuru, bir sonraki Galaxy Unpacked etkinliğinde yapılacak ve bu etkinlik, Olimpiyatlardan birkaç hafta önce olacak. İşte sızdırılan görüntüler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir